Strój Wielkopolski – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Strój Wielkopolski

Losy historyczne tych ziem sprawiły, że strój ludowy, zwłaszcza kobiecy, zachował się tylko pomiędzy Babimostem i Międzyrzeczem, a szczególnie w okolicach Dąbrówki Wielkopolskiej był noszony powszechnie. Strój kobiecy stanowi pomost kulturowy pomiędzy Wielkopolską a Brandenburgią i Pomorzem Zachodnim.

strój kobiecy: składa się z nakrycia głowy - charakterystyczny tiulowy czepiec z gęsto ułożoną "riuszką" wokół twarzy, z tyłu przyczepiony "ogonek", czyli rodzaj misternie ułożonej koronki, kokarda pod szyją z haftowanej wstążki, koronkowa kryza, kabat inaczej rodzaj stanika i spódnica z tego samego materiału oraz zapaska, czyli fartuch w kontrastowym, jasnym kolorze, przyozdobiony odpowiednimi naszyciami, wykończony u dołu biała koronką. Jest to strój kobiety-mężatki.

strój męski: biała koszula, czerwona kamizelka, jasno-granatowa sukmana, metalowe, ozdobne guziki. Spodnie wpuszczane do wysokich butów, na głowie czapka z daszkiem, przyozdobiona czerwoną wstążeczką. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej