Para w Stroju Łowickim (pasiak drukowany) – Pracownia Lalek Regionalnych

Pracownia Lalek Regionalnych FOLKLOR w Bochni jest znana w Polsce i za granicami kraju od 1991 roku. Nasze lalki wyróżniają się urodą strojów ludowych wykonanych w całości ręcznie, dokładnością i wiernością wzorom etnograficznym. Lalki posiadały atesty KKAiE fundacji CEPELiA przyznawane do 2013. Obecnie atesty nie są przyznawane. Nasze lalki nie są zabawkami.

Aby zamówić, prosimy skorzystać z koszyka i płatności PayU lub Paypal lub pisać i dzwonić do nas: (+48) 14 611 67 71 lub +48 515 250 556 email: biuro@folklor-lalki.pl Do ceny lalek doliczamy koszt przesyłki pocztowej. Nasz nr konta: IBAN PL 55 1020 4984 0000 4802 0004 3877, kod BIC (Swift): BPKOPLPW. Podano ceny dla podmiotów gospodarczych, dlatego dla zakupów poniżej 1000 zł netto doliczana jest marża 15%.

pary 23 cm

Para w Stroju Łowickim (pasiak drukowany)

strój kobiecy: składa się z bogato haftowanej koszuli (róże łowickie), kiecki (pasiasty wełniak) z przyszytym do niej czarnym stanikiem również haftowanym w łowickie róże, zapaski, czarnych sznurowanych butów i chusteczki związanej z tyłu głowy, przyozdobionej sztucznymi kwiatami w okolicach skroni. Dół kiecki i zapaski wykończony dołem czarnym aksamitem, na którym również są wyhaftowane róże.

strój męski: podstawowe elementy to: biała koszula z haftowanym kołnierzykiem i mankietami, kamizelka (lejbik) zapinana na rząd guzików sięgająca za biodra, przepasana samodziałowym pasem. Spodnie uszyte z pomarańczowego samodziału w pasy, wpuszczone do wysokich butów. Nakrycie głowy to czarny filcowy kapelusz bogato zdobiony kolorową włóczką, cekinami, koralikami, z lewej strony głowy barwna koralikowa rozeta. powrót

cena: 119.80 zł
+ 15% dla zamówień detalicznych
+ koszty przesyłki pocztowej